Arsenal pobedom nad Aston Vilom do prvog mesta

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u gostima Aston Vilu sa 2:0 u prvoj nedeljnoj utakmici 16. kola engleske Premijer lige.

Arsenal je prekinuo seriju od tri meča bez pobede i lidersko mesto šampaionata Engleske sa 33 boda, jednim više od Mančester sitija i Lestera, koji meč sa Čelsijem igra sutra, dok je Aston Vila poslednja sa svega šest bodova.

Strelci za Arsenal bili su Olivije Žiru u osmom minutu iz jedanaesterca i Aron Ramzi u 38.

Gosti iz Londona su poveli iz prve prilike na utakmici. Defanzivac Aston Vile Alan Haton je u sedmom minutu u svom šesnaestercu oborio Tea Volkota, te je glavni arbitar pokazao na belu tačku, a siguran izvodjač bio je Žiru.

„Tobdžije“ su u nastavku susreta uglavnom bile koncentrisane na kontranapade, a upravo su jednu kontru pretvorili u gol u 38. minutu – Ramzi je postigao gol, a Ozil zabelžio novu asistenciju.

Do kraja susreta u Birmingemu nije bilo mnogo uzbudjenja.

Večeras od 17.00 Liverpul dočekuje Vest Bromvič Albion, a Totenhem će ugostiti Njukasl.