Bajern pobedio Hamburg golovima Levandovskog

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras na gostujućem terenu Hamburg sa 2:1, u prvoj utakmici 18. kola Bundeslige i ostvarili treću uzastopnu pobedu.

Večerašnjom utakmicom nastavljeno je nemačko prvenstvo posle zimske pauze.

Oba gola za nemačkog šampiona postigao je Robert Levandovski. Prvi gol postigao je u 37. minutu iz jedanaesterca, koji je dosudjen pošto je golman Rene Adler odborio Tomasa Milera. Svoj drugi gol na meču Levandovski je postigao u 61. minutu, kada ga je lopta pogodila posle šuta Milera.

Jedini gol za domaće postigao je fudbaler Bajerna Ćabi Alonso u 53. minutu, pošto ga je pogodila lopta posle slobodnog udarca koji je izveo Aron Hant.

Bajern nije izgubio od Hamburga u poslednjih 14 takmičarskih utakmica, još od septembra 2009. godine, kada je bilo 0:1.

Ekipa Pepa Gvardiole je prva na tabeli sa 49 bodova i ima 11 bodova više, ali i utakmicu više od drugoplasirane Borusije Dortmund koja u nedelju igra u Menhengladbahu.

Hamburg je pretrpeo drugi uzastopni poraz i bez pobede je u poslednje četiri utakmice, pa zauzima 10. mesto na tabeli sa 24 boda.