Barselona šampion Evrope pobedom nad Juventusom u finalu Lige šampiona

Fudbaleri Barselone osvojili su titulu šampiona Evrope, pošto su u Berlinu u finalu Lige šampiona pobedili Juventus sa 3:1.

Barselona je na Olimpijskom stadionu u Berlinu povela u četvrtom minutu golom Ivana Rakitića, a izjednačio je Alvaro Morata u 55. minutu. Španski tim ponovo je poveo preko Luisa Suaresa u 68. minutu, a konačan rezultat postavio je Nejmar u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Barselona je tako u svom osmom finalu osvojila petu titulu Evropskog prvaka, a prethodno je to takmičenje osvajala 1992, 2006, 2009, i 2011. godine.

Ekipa Luisa Enrikea je ove sezone osvojila „triplu krunu“, pošto je u Španiji osvojila prvenstvo i Kup kralja.

Juventus je pokušavao da osvoji treći trofej u Ligi šampiona, posle 1985. i 1996. godine, ali i treći trofej u sezoni, posle „duple krune“ u Italiji.