Čelsi pobedio Arsenal

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na svom terenu Arsenal sa 2:0 u prvoj utakmici šestog kola engleske Premijer lige.

Golove za Čelsi postigli su Kurt Zuma u 53. minutu i Eden Azar u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

U velikom gradskom derbiju prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja. Najupečatljivi trenutak u tom periodu je crveni karton defanzivca Arsenala Gabrijela, koji je ušao u sukob sa Dijegom Kostom, pa mu je arbitar Martin Etkinson pokazao direktan crveni karton.

Čelsi je iskoristio brojčanu prednost u drugom delu meča, pa je do prednosti došao u 53. minutu, kada je Zuma nakon dobrog skoka, posle centaršuta Seska Fabregasa, postigao svoj prvi gol za „plavce“.

Arsenal je od 79. minuta igrao sa devetoricom igrača na terenu, pošto je drugi žuti karton zaradio Santi Kasorlja.

Ekipa Žozea Morinja je i posle vođstva nastavila da napada gol Arsenala, a do novog gola su došli u nadoknadi vremena. Tada je Eden Azar natrčao na jednu odbijenu loptu i udarcem sa oko 15 metara savladao Petra Čeha.

Kapiten Čelsija na ovoj utakmici bio je Branislav Ivanović, a takođe ceo meč odigrao je i Nemanja Matić.

Arsenal je i dalje četvrti sa 10 bodova, dok je Čelsi 10. sa sedam.