Čelsi prošao u četvrto kolo FA kupa, poraz Svonsija

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrto kolo FA kupa pošto su danas na svom terenu pobedili trećeligaša Skantorp sa 2:0.

Čelsi je poveo u 13. minutu golom Dijega Koste, posle asistencije srpskog reprezentativca Branislava Ivanovića, a pobedu je obezbedio Ruben Loftus Čik u 68. minutu, na dodavanje Sezara Aspilikuete.

Trener Čelsija Gus Hidink izveo je skoro najjači tim u duelu sa trećeligašem, pošto „plavci“ žele da osvoje makar jedan trofej ove sezone, pogotovo posle loših rezultata u Premijer ligi.

Hidink je bio privremeni trener Čelsija i 2009. godine, kada je sa ekipom osvojio FA kup.

Trećeligaš Oksford junajted plasirao se u četvrto kolo FA kupa pošto je na svom terenu pobedio premijerligaša Svonsi sa 3:2.

Dvostruki strelac u pobedi Oksofrda bio je Kemar Ruf u 49. i 59. minutu, a gol je postigao i Lijam Serkomb, u 45. minutu iz jedanaesterca. Golove za Svonsi postigli su Džeferson Montero u 23. minutu i Bafetimbi Gomis u 66.

Karlajl i Jovil odigrali su nerešeno 2:2, a danas igraju još Totenhem – Lester i Kardif – Šruzberi.