Cibona pobedila MZT

Košarkaši Cibone pobedili su večeras u Zagrebu MZT Skoplje sa 68:62 (15:21, 16:18, 20:12, 17:11), u utakmici 20. kola Jadranske lige, i tako ostvarili devetu pobedu u regionalnom takmičenju.

Džejms Brajan Florens bio je najefikasniji u ekipi Cibone sa 18 poena, Ante Žižić postigao je 11 poena i imao 11 skokova, a Andrija Žižić i Jasmin Hukić dodali su po devet poena.

U makedonskom timu najefikasniji sa po 14 poena bili su Djordje Drenovac i Damjan Stojanovski.

Cibona je gubila na poluvremenu sa 27:37, ali je dobrom odbranom u nastavku uspela da nadoknadi zaostatak, jer je u drugom poluvremenu primila samo 13 poena.

Zagrebački tim je do kraja treće četvrtine izjednačio, a na početku poslednje deonice serijom od 7:1 poveo je sa 58:52 i „prelomio“ utakmicu.

Cibona je peta na tabeli sa devet pobeda i 11 poraza, a MZT je šesti s pobedom manje.

U narednom 21. kolu Cibona će igrati na gostujućem terenu protiv Igokee, a MZT u Skoplju protiv Krke.