Trijumf Crvene Zvezde u večitom derbiju

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 3:1 u 149. večitom derbiju koji se u okviru 9. kola Superlige igrao na stadionu “Rajko Mitić“.

U 25. minutu utakmice Zvezda je povela sa 1:0, Ibanjes se pravo niotkuda našao na sredini terena, ispred šesnaesterca Partizana, uputio je prelep pas u kazneni prostor za Vijeiru, koji je video da je Živković istrčao samo „bocnuo“ loptu i poslao je na suprotnu stranu gola, u malu mrežu.

Od 49. minuta Zvezda je povela sa 2:1, onako kako je pokušao Srnić, Vijeira je postigao svoj drugi pogodak na derbiju. Primio je loptu na više od dvadeset metara od gola, Ćirković je krenuo ka njemu pa se izmakao, a Zvezdin napadač je potom raspalio po lopti koja je od prečke ušla u gol Partizana. Živković ništa nije mogao da uradi i domaći su ponovo stekli prednost.

Samo nekoliko minuta kasnije, i Aleksandar Katai je zatresao mrežu za Zvezdinih 3:1.

BEOGRAD – Najvažnija utakmica srpskog fudbala, 149. večiti derbi između Crvene zvezde i Partizana, obeležava fudbalski vikend i bar na momenat stavlja u drugi plan sjajan nastup košarkaša na prvenstvu Evrope i Novaka Đokovića na US openu.

Zvezda je u seriji od pet uzastopnih pobeda, dok Partizan dolazi sa evropskim „šmekom“ s obzirom na to da su crno-beli ove sezone bili nadomak Lige šampiona i igraće u grupnoj fazi Lige Evrope.

Upravo zato interesovanje je ogromno. Zvezda je jača za oporavljenog kapitena Aleksandra Lukovića, kao i Slavoljuba Srnića, dok u crno-belom dresu debituju Alen Stevanović i Nikola Leković.

Raspored devetog kola Superlige: Petak: Čukarički – Radnik (20.00). Subota: Crvena zvezda – Partizan (18.00). Nedelja: Borac – Novi Pazar, OFK Beograd – Jagodina, Rad – Spartak (17.00), Radnički Niš – Mladost, Vojvodina – Metalac – Voždovac – Javor (19.00).

Tabela: Crvena zvezda 20 bodova, Javor 16, Partizan 15 (-1), Radnički Niš 13, Vojvodina 13 (-1), Novi Pazar 12, Čukarički 11, Borac 11, Voždovac 9, Metalac 9, Spartak 9, Rad 8 (-1), Mladost 8, OFK Beograd 6, Radnik 6, Jagodina 3 (-1).