Djoković siguran na početku Dubaija

Najbolji teniser sveta Novak Djoković plasirao se danas u drugo kolo turnira u Dubaiju, pošto je danas u dva seta pobedio Tomija Robreda, 6:1, 6:2.

Djokoviću je ovo bio prvi meč posle osvajanja Otvorenog prvenstva Australije, i u njemu je pokazao da mu forma nije ni malo opala. U prvom setu je odmah napravio brejk, a onda ga odbranio za vodjstvo od 3:0. Robredo je posle toga osvojio svoj servis gem, ali Djoković iskoristio sledeću brejk priliku, a onda i odservirao za set.

Srpski reprezentativac je u drugom setu brejkove napravio u trećem i petom gemu i sigurno došao do trijumfa.

Njegov protivnik u drugoj rundi biće Malek Jaziri, koji je došao iz kvalifikacija i koji je trenutno 121. na ATP listi.

Djoković je prošle godine u finalu Dubaija izgubio od Rodžera Federera.