Eliminacija Zvezde, spas traži u Ligi Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u plej-of za Ligu šampiona, pošto su večeras u Beogradu posle produžetaka izgubili od bugarskog Ludogoreca sa 2:4, u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija.

Zvezda je povela u 17. minutu golom Mičela Donalda, a izjednačio je Džonatan Kafu u 24. minutu. Ludogorec je poveo u 40. minutu golom Vandersona, a novo izjednačenje doneo je Luis Ibanjes iz jedanaesterca u 62. minutu. Pobedu šampionu Bugarske obezbedio je Vanderson sa dva gola u prvom produžetku, u 92. i 97. minutu.

Ludogorec je tako eliminisao Zvezdu ukupnim rezultatom 6:4, pošto je u prvoj utakmici prošlog utorka u Razgradu bilo 2:2. Bugarski tim će igrati u plej-ofu za Ligu šampiona, a Zvezda u plej-ofu za Ligu Evropa.

Žreb će se obaviti u petak, 5. avgusta u Nionu.

Crvena zvezda: Kahriman – Cvetković, Rendulić, Fibel, Ibanjes – Le Talek, Donald – Mouče, Kanga, Srnić – Katai.

Ludogorec: Stojanov – Minev, Moci, Plastun, Natanijel – Đakov, Abel, Kafu, Marselinjo, Vanderson – Kešeru.