Everton pobedio Njukasl, remi Votforda i Čelsija

Fudbaleri Evertona pobedili su večeras na svom stadionu Njukasl sa 3:0, dok su Votford i Čelsi odigrali nerešeno bez golova u poslednjim utakmicama 24. kola engleske Premijer lige.

Everton je u Liverpulu, pred svojim navijačima, okončao seriju od pet utakmica bez trijumfa u prvenstvu Engleske.

Everton je poveo u 23. minutu golom Arona Lenona na asistenciju Toma Kleverlija, da bi prednost duplirao Ros Barkli u 88. minutu iz jedanaesterca. Samo pet minuta kasnije ponovo je bio precizan sa penala za konačnih 3:0.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović je u igru ušao u 55. minutu, ali do kraja susreta nijednom nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol Evertona.

Everton posle današnjeg trijumfa zauzima 11. mesto sa 32 boda, dok je Njukasl 18. sa 21.

Votford je na svom terenu uspeo da odoli prvaku Englske – Čelsiju koji je tokom većeg dela meča imao inicijativu, medjutim, nije uspeo da ostvari trijumf.

Najbolju priliku za Čelsi propustio je srpski reprezentativac Branislav Ivanović u 78. minutu, kada je sa oko osam metara desno iskosa na povratnu loptu Edena Azara šutirao pravo u golmana Votforda Eurelja Gomesa.

Votford zauzima deveto mesto sa 33 boda, dok je Čelsi 13. sa 29.