Fenerbahče remijem u Moskvi do osmine finala Lige Evropa

Fudbaleri Fenerbahčea plasirali su se u osminu finala Lige Evropa, pošto su danas u Moskvi odigrali 1:1 sa Lokomotivom i tako u dvomeču slavili ukupnim rezultatom od 3:1.

Lokomotiva je imala svoje prilike, ali nije uspela da nadoknadi 0:2 iz prvog meča. Alan Kasajev je u 17. minutu zatresao mrežu gostiju, ali gol nije priznat zbog ofsajda. Fenerbahče je nedugo posle toga imao jednu dobru priliku, ali je nije iskoristio.

Lokomotiva je krajem prvog poluvremena povela kada je Aleksandr Samedov naleteo na odbijenu loptu i zakucao je u mrežu. Moskovljani su u drugom poluvremenu imali jednu dobru šansu, kao i Fenerbahče.

Turski tim je u završnici meča rešio dvomeč golom glavom Mehmeta Topala za 1:1 i konačno rešenje pitanja pobednika. Fenerbahče neće imati mnogo vremena za slavlje, pošto ga već u ponedeljak očekuje prvenstveni derbi sa Bešiktašom, koji odlučuje u prvom mestu turske Superlige.