Fiorentina u nadoknadi do pobede nad Interom

Fudbaleri Fiorentine pobedili su danas Inter sa 2:1, golom u nadoknadi vremena i tako izbili na treće mesto Serije A posle 25 kola takmičenja.

Pobedu Fiorentini doneo je Kouma Babakar u drugom minutu nadoknade vremena. „Viola“ sada ima 49 bodova, sedam manje od Napolija i osam od vodećeg Juventusa. Inter je na petom mestu sa 45 bodova, dok je Roma četvrta sa 47.

Inter je poveo, Fiorentina izjednačila, a onda su „neroazuri“ ostali sa 10 igrača, da bi „viola“ u finišu slavila.

Inter je poveo u 26. minutu posle gola hrvatskog reprezentativca Marcela Brozovića, posle asistencije Rodriga Palasija.

Fiorentina je bila dominantnija i stvorila je nekoliko prilika, ali je do izjednačenja došla u 60. minutu posle pogotka Borhe Valera. Inter je u 82. minutu ostao sa desetoricom igrača, jer je Aleks Nikolao Teles dobio drugi žuti karton.

Fiorentina je krunisala nadmoć tek u nadoknadi vremena, kada je Babakar iskoristio odbijenu loptu iz gužve u šesnaestercu.

Mauro Sarate iz Fiorentine je u 95. minutu dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta, ali to nije donelo nikakvu rezultatsku promenu.