Francuska u četvrtfinalu EP pobedom protiv Irske posle preokreta

Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se danas u četvrtfinale Evropskog prvenstva čiji je domaćin, pošto je u Lionu posle preokreta pobedila Irsku sa 2:1.

Irska je povela golom Robija Brejdija u drugom minutu utakmice iz jedanaesterca. To je drugi najbrži pogodak u istoriji Evropskih prvenstava. Rekord drži Dmitri Kiričenko, koji je 2004. godine u pobedi Rusije nad Grčkom bio strelac posle jednog minuta i sedam sekundi.

Preokret i pobedu Francuskoj doneo je Antoan Grizman golovima u 58. i 61. minutu.

Irska je od 66. minuta igrala sa desetoricom igrača pošto je Šejn Dafi dobio direktan crveni karton posle starta sa ledja nad Grizmanom na ivici šesnaesterca.

Francuska će u četvrtinalu, 3. jula u Sen Deniju, igrati protiv pobednika duela Engleske i Islanda, koji je na programu sutra od 21 čas.

U ostalim utakmicama osmine finala danas od 18 časova igraju Nemačka i Slovačka, a od 21 čas počinje duel Madjarske i Belgije koji će suditi srpski sudija Milorad Mažić.