Golden stejt izjednačio na 1:1 protiv Oklahome

Košarkaši Golden Stejta pobedili su prošle noći na svom terenu Oklahomu sa 118:91 i tako su izjednačili na 1:1 u u finalnoj seriji plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Golden stejt je do pobede predvodio Stef Kari koji je postigao 28 poena, od čega 15 uzastopnih za manje od dva minuta u trećoj četvrtini kada je i prelomljen meč.

„Posao kao i obično, to je ono što on radi“, rekao je trener Golden stejta Stiv Ker posle utakmice.

Karija je najbolje pratio Klej Tompson sa 15 poena, poen manje je ubacio Andre Igudala, a Mariz Spejts 13.

U ekipi Oklahome najbolji je bio Kevin Durent sa 29 poena, od čega je samo šest ubacio u drugom poluvremenu. Pored Durenta jedini sa dvocifrenim učinkom bio je jedino Rasel Vestbruk, koji je utakmicu završio sa 16 poena i 13 asistencija.

„Slali su po trojicu, pokušavao sam da pošaljem pravo dodavanje. Možda moram da šutiram preko trojice“, kazao je Durent.

Treća utakmica finala Zapada izmedju Golden stejta i Oklahome igra se u noći izmedju nedelje i ponedeljka.