Grci protiv BiH istakli transparent „Nož, žica, Srebrenica“

Grčki navijači na meču u Atini protiv Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo istakli su transparent „Nož, žica, Srebrenica“.

Baner je tokom prvog poluvremena na stadionu Jorgos Karaiskakis podignut iza gola Asmira Begovića, ubrzo je sklonjen, ali Fudbalski savez Grčke najverovatnije očekuje kazna UEFA zbog širenja političkih poruka.

To nije jedini incident između dve strane, ispred stadiona pretučena su trojica navijača Bosne i Hercegovine uz povike „Kosovo je Srbija“, a potom je policija sprečila sukob pristalica na tribinama kada su gosti zapalili nekoliko baklji i gađali Grke.

Ništa mirnije nije bilo ni na terenu pošto su Edin Džeko i Sokratis Papastatopulos dobili crvene kartone, u sukobu u kojem mu je kapiten selekcije BiH skinuo šorts.

Utakmica u Pireju završena je rezultatom 1:1 golom Jorgosa Cavelisa u poslednjem minutu, a prethodno je Miralem Pjanić bio strelac.