Grupa C: Pobeda Atletika nad Benfikom u borbi za prvo mesto

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras u gostima Benfiku sa 2:1, dok su u Istanbulu Galatasaraj i Astana odigrali nerešeno 1:1 u utakmicama Grupe C šestog kola Lige šampiona.

Atletiko je poveo golom Saula Niguesa u 33. minutu, a na 2:0 povisio je Lućijano Vijeto u 55. Poraz Benfike ublažio je Konstatinos Mitroglu u 75.

Astana je u Istanbulu bila nadomak iznenadjenja i plasmana u Ligu Evropa, pošto je od 62. minuta bila u prednosti nakon gola Patrika Tvumasija.

Ipak Galatasaraj, koji je tokom većeg dela meča bio bolji rival, uspeo je već u 64. minuta da stigne do izjednačnja, a strelac je bio Selčuk Inan.

Atletiko je prvi u Grupi C sa 13 bodova, Benfika je druga sa 10, dok je Galatasaraj treći sa pet, a Astana je poslednja sa četiri boda.