Grupa D: Juventus bez golova, Siti slavio posle preokreta

Fudbaleri Juventusa odigrali su danas na svom terenu 0:0 sa Borusijom Menhengladbah i ostali su na prvom mestu Grupe D sa sedam bodova.

Mančester siti je posle preokreta kod kuće pobedio Sevilju sa 2:1 i došao je na drugo mesto sa šest bodova. Sevilja je treća sa tri, a Gladbahu je ovo bio prvi bod.

Sevilja je povela u 30. minutu golom Jevgena Konopljanke, koji je ispratio lepu loptu Viktora Vitoloa i savladao Džoa Harta.

Siti je imao dve dobre šanse, a izjednačio je u 36. minutu, kada je Adil Rami nesrećno skrenuo loptu, koja se odbila u gol.

Ekipe su igrale brzo i atraktivno, ali nije bilo dobrih šansi sve do prvog minuta nadoknade vremena, kada je Kevin De Brujne sjajno sam prodro u šesnaesterac i šutirao za 2:1.

Juventus je u Torinu imao mnogo veći posed lopte, ali se Gladbah orijentisao na odbranu i uspešno sačuvao mrežu u meču bez većih uzbuđenja.