Grupa E: Roma u osmini finala, Bajer u Ligi Evropa

Fudbaleri Rome uspeli su da se plasiraju u osminu finala Lige šampiona, pošto su na svom terenu odigrali 0:0 sa Bateom iz Borisova, tako da su prošli dalje zahvaljujući boljem učinku u međusobnim susretima sa Bajerom iz Leverkuzena.

Nemačka ekipa odigrala je danas 1:1 sa evropskim prvakom Barselonom, koja je od ranije obezbedila prvo mesto.

Barsa ima 14 bodova, a Roma i Leverkuzen po šest. „Vučica“ ide dalje jer je kod kuće savladala Bajer sa 3:2, dok je u Nemačkoj bilo 4:4.

Bate Borisov ima pet bodova.

Trener Barselone Luis Enrike izveo je na teren Baj Arene kombinovani sastav. Gosti su poveli u 20. minutu golom Lionela Mesija, ali je Havijer Ernandes izjednačio samo tri minuta kasnije.

Bajer je u finišu imao veliku inicijativu, ali nije uspeo da postigne još jedan gol.