Hamilton pobedio u trci za Veliku nagradu Austrije

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Austrije, posle incidenta u poslednjem krugu sa klupskim kolegom Nikom Rozbergom.

Hamilton je u poslednjem krugu obišao do tada vodećeg Rozberga, koji ga je udario prilikom obilaženja, zbog čega mu je pukla guma pa je trku završio na četvrtom mestu.

Dvostruki uzastopni svetski šampion Hamilton ostvario je 45. pobedu u karijeri, a treću u sezoni. On je trku na stazi Špilberg završio za sat, 27 minuta, 38 sekundi, 107.

Drugo mesto osvojio je vozač Red Bula Maks Verštapen sa 5,719 sekundi zaostatka a treći kroz cilj prošao je vozač Ferarija Kimi Raikonen.

Bodove su još osvojili Danijel Rikardo iz Red Bula, Dženson Baton iz Meklarena, vozač ekipe Has Roman Grožan, Karlos Sainc iz ekipe Toro Roso, Valteri Botas iz Vilijamsa i Paskal Verlejn iz Manora.

Naredna trka u šampionatu voziće se sledeće nedelje za Veliku nagradu Velike Britanije.