Hamilton pobedio u trci za Veliku nagradu Meksika

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je večeras u trci Formule 1 za Veliku nagradu Meksika i na 19 bodova smanjio zaostatak za klupskim kolegom Nikom Rozbergom u generalnom plasmanu.

Hamilton je do 51. pobede u karijeri, a osme u sezoni, od koje druge uzastopne, došao za sat, 40 minuta, 31 sekundu i 402 i ostao u trci za šampionskom titulom.

Drugo mesto zauzeo je Niko Rozberg, a treći je bio vozač Red Bula Maks Verstapen.

Četvrto mesto zauzeo je četvorostruki svetski prvak Sebastijan Fetel iz Red Bula, a peti je bio Danijel Rikardo iz Red Bula. Bodove su još osvojili Kimi Raikonen iz Ferarija, Niko Hulkenberg iz Fors Indije, vozači Vilijamsa Valteri Botas i Felipe Masa i Serhio Peres iz Fors Indije.

Naredna trka u šampionatu na programu je 13. novembra na stazi Interlagos, za Veliku nagradu Brazila.