Haos na derbiju u Sarajevu (video)

Na stadionu Grbavica sinoć je odigran 108. gradski derbi Željezničara i Sarajeva – 1:1, u prvom kolu Premijer lige BiH.

Željo je, sa igračem manje od 30. minuta kada je isključen Husić, došao u vođstvo pogotkom Lendrića u 53. minutu, a samo šest minuta kasnije izjednačio je Ahmetović što je bio konačan rezultat utakmice.

Kako prenose mediji, derbi su obeležili navijači. Utakmica je bila prekinuta na čak 16 minuta tokom drugog poluvremena, jer su domaće pristalice okupljene u grupi „Manijaci“ bakljadom proslavile gol, a na to se, posle izjednačenja, nadovezala bakljada gostujućih fanova, koji su pritom pirotehnička sredstva bacali na teren.

Navijači Sarajeva su pravili nerede i pre početka meča. Pripadnici „Horda zla“ su čupali stolice na severnoj tribini i kačili ih na ogradu.