Hapoel bolji od Intera, pobede Sautemptona i Ajaksa

Fudbaleri Hapoel Ber Ševe pobedili su večeras u Milanu Inter sa 2:0, u utakmici prvog kola Grupe K u Ligi Evropa.

Hapoel je poveo u 54. minutu golom Migela Vitora, a konačan rezultat postavio je Buzaljo u 77. minutu.

U drugoj utakmici u Grupi K Sautempton je na svom terenu pobedio Spartu iz Praga sa 3:0. Engleski tim poveo je golovima Čarlija Ostina, u petom minutu iz jedanaesterca i u 27. minutu. Konačan rezultat postavio je Džej Rodriges u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Fudbaleri Ajaksa pobedili su u Atini Panatinaikos sa 2:1 u Grupi G. Domaći su poveli u petom minutu preko Markusa Berga, a izjednačio je Bertran Traore u 34. minutu. Pobedu Ajaksu doneo je Džajro Ridevald u 67. minutu, pošto je prethodno Davi Klasen promašio penal.

U drugoj utakmici u toj grupi Standard Lijež je odigrao 1:1 protiv Selte.

Viljareal je kao domaćin pobedio Cirih sa 2:1 u Grupi L, dok je u drugom meču u toj grupi Osmanlispor pobedio Steauu sa 2:0.

Fudbaleri PAOK i Fiorentina odigrali su bez golova u Grupi J, dok je nešto ranije Liberec odigrao 2:2 sa Karabagom.

Šahtjor je na gostovanju pobedio Konjaspor sa 1:0 u Grupi H, a Gent i Braga odigrali su nerešeno 1:1.

Šalke je pobedio Nicu u Francuskoj sa 1:0 golom Abdula Babe Rahmana u 75. minutu, a u drugoj utakmici u Grupi I Krasnodar je u Austriji pobedio Salcburg golom Žoazinja u 37. minutu.