Inter ponovo na prvom mestu

Fudbaleri Intera vratili su se na prvo mesto tabele Serije A, pošto su večeras na gostovanju u utakmici 18. kola savladali Empoli sa 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Mauro Ikardi u prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena posle dodavanja Ivana Perišića sa leve strane.

Empoli je u prvom poluvremenu imao tri dobre prilike da dodje do prednosti, ali je golman Intera Samir Handanović odbranio udarce Masima Makaronea i Pjotor Zjelinski, dok je Rikardo Saponara sa oko 10 metara šutirao malo pored gola.

Drugo poluvreme je donelo dosta dobru igru oba tima i dve nove prilike za Empoli, medjutim, domaćin nije uspeo da dodje do izjednačenja.

Inter posle 18 odigranih utakmica ima 39 bodova, jedan više od Fiorentine, koja je nešto ranije danas slavila protiv Palerma sa 3:1, dok je Empoli ostao na osmom mestu sa 27 bodova.