Inter siguran protiv Palerma, Ljajić strelac

Fudbaleri Intera pobedili su danas na svom terenu Palermo sa 3:1 u 28. kolu Serije A, a strelac prvog gola bio je reprezentativac Srbije Adem Ljajić.

Inter je ovim trijumfom potvrdio peto mesto tabele, koje vodi u Evropu, a pripao je i na dva boda zaostatka Fiorentini, koja je u petak poražena od Rome.

Palermo je ostao na 27 bodova, jednim više od ekipa iz opasne zone.

Inter je od početka igrao ofanzivno, a poveo je u 11. minutu, kada je Ivan Perišić prosledio loptu do Ljajića, a on je sa ivice šesnaesterca pogodio donji levi ugao gola za 1:0.

U 23. minutu bilo je 2:0 kada je Rodrigo Palasio ubacio loptu u šesnaesterac, a tamo je pronašao Mauro Ikardi i mirno savladao golmana Stefana Sorentina. Palermo je smanjio na samom kraju prvog poluvremena, kada je Franko Vaskes iz voleja u kaznenom prostoru pogodio gol.

U 54. minutu bilo je 3:1, a ovog puta strelac je bio Perišić posle dodavanja Ikardija.

Srpski internacionalac Uroš Djurdjević ušao je u igru za Palermo u 71. minutu, a 10 minuta posle toga se našao u šansi, ali ga je odbrana zaustavila.