Istorijska pobeda Severne Irske

Fudbaleri Severne Irske zabeležili su svoju prvu pobedu na evropskim prvenstvima, pošto su danas u Lionu pobedili Ukrajinu sa 2:0 u drugom kolu Grupe C.

Severna Irska je debitant na kontinentalnim šampionatima i sada ima tri boda posle dva
kola, pošto je u prethodnom kolu izgubila od Poljske. U sledećoj rundi igra protiv Nemačke, koja kasnije danas igra protiv Poljske.

Ukrajina je poslednja na tabeli sa dva poraza, tako da nema šanse da se plasira u drugu rundu.

Ekipe su igrale ujednačeno prvo poluvremene, a Severna Irska je pobednički gol postigla u 49. minutu. Oliver Norvud je izveo slobodan udarac, a Garet Mekoli je nadskočio Jevgena Hačeridija i glavom smestio loptu u mrežu i tako postao prvi strelac za svoju zemlju na evropskim prvenstvima.

Utakmica je posle toga malo živnula, a Ukrajina je u finišu meča potpuno preuzela  inicijativu, dominirala je u posedu i napadala u talasima, ali nije uspela da savlada Majkla Mekgoverna.

U samom finišu, u nadoknadi vremena, Severna Irska je krenula u jedan kontranapad, Stjuart Dalas je šutirao sa oko 20 metara, Andrij Pjatov je odbio loptu, a na nju je naleteo Džejmi Vord i iz blizine zabio loptu u mrežu za 2:0.