Javor preokretom do pobede protiv Vojvodine

Fudbaleri Javora pobedili su večeras u Ivanjici Vojvodinu sa 2:1 u prvoj utakmici 20. kola Super lige Srbije.

Prvo poluvreme utakmice u Ivanjici bilo je prilično uzbudljivo, vidjena su dva gola i po nekoliko dobrih prilika na obe strane.

Vojvodina je povela golom Filipa Malbašića u 29. minutu, ali je Javor već u 34. preko Djordja Bjedova stigao do izjednačenja.

Novosadjani su u drugih 45 minuta bili za nijansu bolji rival, pritiskali su Javor, ali se domaćin dobro branio.

Poslednij 10 minuta utakmice donelo je potpuni preokret. Prvo je trener Vojvodine Nenad Lalatović u 84. minutu dobio crveni karton zbog prigovora, a potom je defanzivac Novosadjana Vladimir Kovačević dobio drugi žuti karton, pa su gosti ostali s desetoricom igrača na terenu.

Javor je do kraja susreta iskoristio brojčanu prednost na terenu, pa je u 90. minutu preko Miloš Milisavljevića stigao do preokreta.

Posle primljenog gola i pomoćni trener Vojvodine Dragan Šarac isključen je zbog prigovora.

Javor je večerašnjom pobedom napravio veliki iskorak ka plasmanu u plej-of Super lige Srbije, pošto sada ima 29 bodova i zauzima osmo mesto, dok je Vojvodina treća sa 42.