Jelena Janković u četvrtfinalu turnira na Majorki

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se danas u četvrtfinale turnira na Majorki, pošto je u drugom kolu pobedila Belgijanku Eliz Mertens u tri seta – 0:6, 6:4 i 6:3.

Janković je u njihovom prvom medjusobnom duelu do trijumfa došla posle dva sata i osam minuta igre.

Ona će se u četvrtfinalu turnira na Majorci sastati sa Rumunkom Soranom Kirsteom, koja je u drugom kolu sa 6:3 i 6:4 pobedila Slovakinju Danijelu Hantuhovu.

Srpska teniserka je u prvom setu dosta grešila, što je Belgijanki, 150. na WTA rang listi, znatno olakšalo da prvi taj period igre dobije sa 6:0.

Mertens je dobro počela i drugi set napravila je odmah brejk, ali je Jankovićeva već u narednom uzvratila istom merom.

Sve do 10. gema drugog seta teniserke su bile sigurne na svoj servis, da bi Janković pri vodjstvu od 5:4 stigla do novog brejka, iako je Mertens imala dve vezane gem lopte za izjednačenje.

U odlučujućem setu prva do brejka je ponovo došla Mertens, ali je Jelena Janković još jednom uspela da preokrene i na kraju izbori palasman u četvrtfinale.