Junajted pobedio Siti, Vest Hem izbacio Čelsi u Liga kupu

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u četvrtfinale Liga kupa, pošto su večeras na svom terenu pobedili gradskog rivala Siti sa 1:0.

Jedini gol postigao je Huan Mata u 54. minutu, posle dodavanja Zlatana Ibrahimovića.

To je šesta uzastopna utakmica u kojoj ekipa Pepa Gvardiole nije pobedila. Siti večeras nije imao nijedan šut u okvir gola.

Fudbaleri Vest Hema plasirali su se u četvrtfinale pošto su pobedili gradskog rivala Čelsi sa 2:1.

Golove za „čekićare“ postigli su Šejhu Kujate u 11. minutu i Edimilson Fernandes u 48. minutu. Jedini gol za Čelsi, koji je nastupio u kombinovanom sastavu, postigao je Geri Kejhil u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

U završnici utakmice izbili su neredi na tribinama, navijači obe ekipe su se potukli sa redarima u pokušaju da dodju jedni do drugih, pa je morala policija da udje i razdvoji ih.

U četvrtfinale se plasirao i Sautempton, pošto je na svom terenu pobedio Sanderlend golom Sofjana Bufala u 66. minutu.