Juventus siguran protv Udinezea, remi Rome i Verone

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas u gostima Udineze sa 4:0 u utakmici 20. kola italijanske Serije A.

Šampion Italije poveo je u 15. minutu golom Paula Dibale iz slobodnog udarca, a samo tri munuta kasnije, posle kornera i gužve u šesnaestercu, na 2:0 je povisio Sami Kedira pogotkom glavom.

Već u 26. minutu na semaforu je pisalo 0:3. Danilo je skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton, a siguran izvodjač penala bio je Dibala.

Juventus je do poluvremena postigao još jedan gol, u 42. minutu, a ovog puta strelac je bio Aleks Sandro lepim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Juventus je, posle 20 odigranih kola, drugi na tabeli Serije A sa 42 boda, ima dva manje od prvoplasiranog Napolija, dok je Udineze na 15. mestu sa 24 boda.

Roma i Verona su odigrali nerešeno 1:1.

Prednost domaćoj ekipi dobeo je Radja Naingolan u 41. minutu, dok je izjednačenje i bod Veroni doneo Djampaolo Pacini u 61. minutu iz penala.

Roma je peta na tabeli sa 35 bodova, a Verona je i dalje poslednja sa samo devet osvojenih bodova.

Fudbaleri Bolonje i Lacija su odigrali nerešeno 2:2, Karpi je bio bolji od Sampdorije sa 2:1, dok su Kjevo i Empoli odigrali nerešeno 1:1.

Ranije danas, Djenova je bila ubedljiva na svom terenu protiv Palerma sa 4:0.