Juventus ubedljiv protiv Palerma, pobeda Fiorentine

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas na svom terenu Palermo sa 4:0 u utakmici 33. kola italijanske Serije A.

Juventus je poveo golom Samija Kedire u desetom minutu, na 2:0 povisio je Pol Pogba u 71, Huan Kuadrado je tri minuta kasnije postigao treći gol za domaću ekipu, a konačan rezultat postavio je Simone Padoin u 90. minutu.

„Stara dama“ je prva na tabeli sa 79 bodova, ima devet bodova više od drugoplasiranog Napolija, dok je Palermo i dalje u opasnoj zoni, na 18. mestu, sa 28 bodova.

Fiorentina je na svom terenu sa 3:1 slavila protiv Sasuola.

Golove za Fiorentinu postigli su Gonzalo Rodriges u 10. minutu i Josip Iličić u 57, dok je strelac trećeg gola bio golman gostiju Andrea Konsilji u 84. minutu. Jedini pogodak za Sasuolo postigao je Domeniko Berardi u 56. minutu.

Fiorentina je peta na tabeli Serije A sa 59 bodova, dok je Sasuolo sedmi sa 48.

U preostale dve utakmice koje su igrane od 15.00, Frosinone je u gostima pobedio Veronu sa 2:1, dok su Udineze i Kjevo odigrali bez golova.