Kjelce evropski prvak, Ilić opet bez trofeja

Rukometaši poljskog Kjelcea postali su novi prvaci Evrope, pošto su danas posle sedmeraca pobedili madjarski Vesprem u finalu završnog turnira Lige šampiona, igranog u Kelnu.

Na kraju regularnog dela utakmice bilo je 29:29, na kraju produžetaka 38:38. Vesprem je tokom većeg dela meča bio bolja ekipa. Vodio je na poluvremenu 17:13, a sredinom drugog poluvremena i 25:17, ali je Kjelce za oko 10 minuta uspeo da izjednači i izbori produžetak.

Kjelceu je ovo prvi trofej evropskog prvaka, a do njega su došli u trećem učešću na „fajnal foru“ u poslednje četiri sezone. Vespremu je ovo drugi uzastopni poraz u finalu završnog turnira.

Najefikasniji u Vespremu bili su srpski internacionalac Momir Ilić, i Ugalde Garsija sa po sedam postignutih golova, dok je u Kjelceu nezaustavljiv bio Tobijas Rajhman sa devet golova.