Klop bez pobede na debiju na Enfildu

Fudbaleri Liverpula odigrali su večeras kod kuće 1:1 sa Rubinom iz Kazanja u trećem kolu Grupe B Lige Evropa, i tako zabeležili treći uzastopni remi u takmičenju.

Ovo je bio debi novog trenera Jirgena Klopa na domaćem terenu, ali navijači „crvenih“ nisu dobili pobedu kojoj su se nadali, iako je domaći tim imao više od 30 šuteva ka golu, a Rubin završio utakmicu sa 10 igrača.

Rubin je poveo sjajnim golom srpskom internacionalca Marka Devića u 15. minutu. Liverpul je uzvratio napadima i šansama, a u 36. minutu je Oleg Kuzmin dobio drugi žuti karton zbog grubog starta na Emreu Kanu.

Taj trenutak bio je prekretnica, pošto je Liverpul izjednačio. Filip Kutinjo je izveo slobodan udarac, a Divok Origi ga je spustio za Kana, koji je je iz blizine izjednačio.

Liverpul je imao inicijativu i napadao tokom celog drugog poluvremena, ali nije uspeo da savlada Sergeja Rižnjikova.

Rubin sada ima učinak od dva remija i jednog poraza.