Kristal Palas bolji od Vest Bromvič Albiona

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su danas na svom terenu Vest Bromvič Albion sa 2:0 u prvoj utakmici osmog kola engleske Premijer lige.

Kristal Palas se posle ove pobede, makar do večeras, vratio na treće mesto na tabeli, pošto sada ima 15 bodova, jedan manje od lidera Mančester junajteda, dok je VBA 15. sa osam.

Strelci za Kristal Palas bili su Janik Bolasi u 68. minutu i Joan Kabaj u 89. iz jedanaesterca.

Kristal Palas je tokom celog meča imao inicijativu koja je tek u drugom delu meča donela rezultat. Kabaj je u 68. minutu dobio loptu na levom boku, odakle ju je uputio u peterac, a tamo je iz drugog plana utrčao Bolasi, koji ju je glavom spustio u mrežu VBA.

I posle stečenog vođstva, Kristal Palas je nastavio sa inicijativom, a u 88. minutu Kris Brunt je u šesnaestercu oborio Vilfreda Zahu, koji je odlično prošao po desnom boku, a arbitar je dosudio penal za domaćina. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Kabaj.

Ostali mečevi osmog kola Premijer lige igraju se kasnije danas i sutra.