Lajović u drugom kolu, Kveri predao meč

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se danas u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu pošto mu je Amerikanac Sem Kveri predao meč na početku petog seta.

Kveri, 58. teniser sveta, vodio je sa 7:6, 6:4, ali je Lajović uspeo da izjednači na 2:2 u setovima.

Prvo je osvojio treći set sa 6:4, pošto je napravio jedan brejk, a četvrti set dobio je rezultatom 6:2, posle dva brejka.

Lajović, 77. igrač sveta, će u drugom kolu igrati protiv pobednika duela 43. tenisera sveta Martina Kližana iz Slovačke i 24. nosioca na turniru Španca Roberta Bautiste Aguta.

Ranije danas prvi teniser sveta Novak Djoković plasirao se u drugo kolo pobedom u tri seta nad Hjeonom Čungom iz Južne Koreje, dok je Filip Krajinović zbog povrede predao meč Amerikancu Denisu Kudli, posle zaostatka od dva seta i 55 minuta igre.