Lajpcig pobedio Šalke i vratio se na prvo mesto na tabeli

Fudbaleri Lajpciga pobedili su večeras na svom terenu Šalke sa 2:1, u utakmici 13. kola Bundeslige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Lajpcig je poveo u drugom minutu golom Tima Vernera iz jedanaesterca. Sudija je dosudio penal i dao žuti karton zbog navodnog starta golmana Šalkea Ralfa Fermana na Verneru. Fudbaleri Šalkea bunili su se zbog te odluke, a video snimak pokazao je da niko nije dotakao Vernera.

Šalke je izjednačio u 31. minutu golom Seada Kolašinca, koji je u 47. minutu postavio konačan rezultat pošto je postigao autogol posle slobodnog udarca Emila Forsberga.

Verner je rekao da nije nameravao da iznudi penal.

„Žao mi je što je to izgledalo kao simuliranje, to nije bila moja namera. Rekao sam sudiji da me nije faulirao golman već Naldo“, rekao je Verner.

Lajpcig je uz Hofenhajm jedina neporažena ekipa u Bundesligi. Lajpcig je ostvario 10. pobedu u prvenstvu, a osmu uzastopnu i prvi je na tabeli sa 33 boda, tri više od šampiona Bajerna iz Minhena.

Šalke je prekinuo niz od 12 utakmica bez poraza u svim takmičenjima i zauzima osmo mesto na tabeli sa 17 bodova.