Lester pobedio Everton na proslavi titule

Fudbaleri Lestera pobedili su danas na svom terenu Everton sa 3:1, u utakmici 37. kola Premijer lige, u svečarskoj atmosferi zbog proslave prve šampionske titule u istoriji kluba.

Lester je poveo u petom minutu golom Džejmija Vardija, vodjstvo je duplirao Endi King u 33. minutu, a svoj drugi gol Vardi je postigao u 65. minutu iz jedanaesterca. On je u 72. minutu promašio penal. Konačan rezultat postavio je  Kevin Miralas u 88. minutu.

Fudbaleri Lestera su se posle utakmice grlili i ljubili, a golmanu Kasperu Šmajhelu čestitao je otac Peter, nekadašnji slavni golman Mančester junajteda.

Navijači su na stadionu mahali plavo-belim zastavama, pevali su klupske pesme, ali su i smislili novu: „Oni su najbolji tim, koji je svet ikada video“ („they’re the greatest team, the world has ever seen“).

Najglasnijim aplauzom nagradili su trenera Klaudija Ranijerija.

Nekoliko hiljada navijača utakmicu je pratilo ispred stadiona.

Pre utakmice nastupio je operski pevač Andrea Bočeli, a uprava kluba častila je navijače besplatnim pivom i picom.

Prema običaima, posle meča fudbaleri Evertona su na terenu stali u špalir i pozdravili nove šampione Engleske, kojima je zatim uručen pehar.

U Lesteru će se 16. maja održati parada, kojom će grad proslaviti šampionsku titulu fudbalskog kluba.