Lester pobedom protiv Čelsija zadržao prvo mesto

Fudbaleri Lestera pobedili su danas na svom terenu Čelsi sa 2:1 u poslednjoj utakmici 16. kola, te se tako zadržali na liderskom mestu engleske Premijer lige.

Aktuelni šampion Engleske je tako upisao deveti poraz u sezoni i treću uzastopna utakmicu na kojoj nije došao do pobede, dok je Lester izjednačio klupski rekord iz 1966. godine kada je na devet uzastopnih mečeva u ligi uspeo da ostane neporažen.

Lester je poveo golom Džejmija Vardija u 34. minutu na asistenciju Rijada Mahreza, da bi Alžirac u 48. udvostručio prednost posle sjajne solo akcije.

Čelsi je u nastavku susreta u potpunosti preuzeo inicijativu, ali je na golu još jednom bio sjajan Kasper Šmajhel, koji je ipak u 77. minutu ostao savladan, a strelac je bio Loik Remi.

Lester na liderskom mestu Premijer lige ima 35 bodova, dva više od Arsenala, dok je Čelsi 15. sa 16 bodova.