Levandovski ne staje, Olimpijakos slavio u Londonu

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su večeras na svom terenu zagrebački Dinamo sa 5:0, uz het-trik Roberta Levandovskog, čime su zabeležili i drugu pobedu u takmičenju i sada su prvi na tabeli Grupe F.

U drugoj utakmici, Olimpijakos je u gostima pobedio Arsenal sa 3:2 i tako engleskom klubu naneo drugi poraz. Bajern je prvi sa šest bodova i gol razlikom 8:0. Slede Olimpijakos i Dinamo sa po tri, dok je Arsenal četvrti bez bodova.

U prvom kolu Dinamo je pobedio Arsenal sa 2:1, a Bajern Olimpijakos sa 3:0.

Čudesni Levandovski nastavio je tako sjajnu seriju. On je na poslednje tri utakmice postigao 10 golova.

Goleadu je započeo Daglas Kosta u 13. minutu posle solo prodora. U 21. minutu Tijago Alkantara je fantastično dodao loptu, a Levandovski je samo prosledio u mrežu za 2:0.

Već u 25. minutu bilo je 3:0 posle pogotka Marija Gecea, a u 28. je Levandovski je ponovo pokazao osećaj za gol, nakon što je primio Kostin pas, napravio sebi mesta i smestio loptu pod prečku za 4:0.

Poljski reprezentativac kompletirao je het-trik u 55. minutu. Alkantara je poslao loptu, a Levandovski je primetio da je golman Dinama Eduardo izašao i lako ga lobovao za 5:0.

Arsenal je večeras sve vreme jurio rezultat i u dva navrata je uspeo da izjednači, ali ne i da preokrene, i to zahvaljujući svojim greškama. Felipe Pardo je pucao sa ivice šesnaesterca, a lopta je zakačila nekoga u odbrani, promenila smer, prevarila golmana Davida Ospinu i završila u mreži za 0:1.

Arsenal je izjednačio posle samo tri minuta, kada je Aleksis Sančes pronašao Tija Volkota, a on iz blizine zakucao u mrežu za 1:1. Olimpijakos je ponovo poveo posle greške Ospine. On je posle kornera skočio, uhvatio nezgodnu loptu, ali je u padu preneo preko gol linije držeći je u rukama za 1:2.

Sančes je doneo nadu domaćinu u 65. minutu kada je glavom iskoristio centaršut za izjednačenje. Ali već u sledećem napadu Olimpijakos je izveo odličnu akciju, a Afred Finbogason je sjajnim šutem postavio konačnih 2:3.