Lingrad i Mata za pobedu Junajteda, gol Tadića

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas na svom terenu Vest Bromvič sa 2:0 u utakmici 12. kola Premijer lige.

Mančester je na Old Trafordu poveo golom Džesija Lingrada u 52. minutu. Posle intervencije jednog odbrambedon igrača Vest Bromviča, lopta je pala tačno na nogu Lingradu, koji je lepim udarcem sa 18 metara savladao golmana gostiju.

Konačnih 2:0 postavio je Huan Mata golom iz jedanaesterca u 92. minutu.

Junajted je, posle 12 odigranih kola, četvrti na tabeli sa 24 boda, dok je Vest Bromvič na 12. poziciji sa deset bodova manje.

Sautempton je slavio u gostima protiv Sanderlenda minimalnim rezultatom, a jedini gol na utakmici postigao je srpski fudbaler Dušan Tadić u 69. minutu iz penala.

Lester je na svom terenu bio bolji od Votforda sa 2:1 i tako upisao sedmu pobedu od početka sezone.

Golove za pobedničku ekipu postigli su Ngolo Kante i Džejmi Vardi iz jedanaesterca, dok je jedini pogodak za goste postigao Troj Dini, takođe, iz penala.

Lester je i posle ovog kola treći na tabeli Premijer lige, ima 25 bodova, dok je Votford na 11. mestu sa 16 osvojenih bodova.

Norič je na svom terenu bio bolji od Svonsija sa 1:0, dok su fudbaleri Vest Hema i Evertona odigrali nerešeno 1:1.

Fudbaleri Njukalsa su ranije danas upisali drugu pobedu u sezoni, pošto su na gostovanju savladali Bornmut sa 1:0.

Kasnije večeras na teren će i fudbaleri Stouka i Čelsija.