Mančester junajted osvojio FA kup

Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su večeras FA kup, pošto su u finalu na londonskom Vembliju posle produžetaka pobedili Kristal Palas sa 2:1.

U finalu 135. FA kupa Kristal Palas je poveo u 78. minutu golom rezerviste Džejsona Pančona, a tri minuta kasnije izjednačio je Huan Mata i tim rezultatom završen je regularni deo utakmice. Pobedu Junajtedu doneo je Džesi Lingard u 110. minutu. On je u 90. minutu ušao u igru.

Ekipa Luja van Gala je od 105. minuta igrala sa igračem manje, pošto je Kris Smoling dobio drugi žuti karton.

To je prvi trofej FA kupa za Junajted od 2004. godine, a ukupno 12 u tom takmičenju.

Takodje, to je prvi trofej za klub otkako je pre tri godine legendarni trener Aleks Ferguson napustio Old Traford.