Mančester siti pobedio Vest Bromvič

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Vest Bromvič Albion sa 2:1, u utakmici 32. kola Premijer lige i učvrstili se na četvrtom mestu na tabeli.

Vest Bromvič je poveo u šestom minutu golom Stefana Sesenjona, a Siti je izjednačio preko Serhija Aguera, koji je iskoristio penal u 19. minutu. Penal je dosudjen posle prekršaja Sesenjona nad srpskim fudbalerom Aleksandrom Kolarovim.

Pobedu Sitiju doneo je Samir Nasri u 65. minutu.

Siti se posle druge uzastopne pobede sa 57 bodova učvrstio na četvrtom mestu na tabeli i stekao četiri boda prednosti u odnosu na gradskog rivala Junajted, ali ima i utakmicu više. Ekipa Manuela Pelegrinija je prišla na dva boda zaostatka za Arsenalom, koji je ranije danas odigrao 3:3 sa Vest Hemom.

Vest Bromvič Albion je poslednje tri utakmice bez pobede i zauzima 13. mesto na tabeli sa 40 bodova.

Prve tri ekipe iz Premijer lige će se direktno plasirati u Ligu šampiona, a četvrtoplasirani tim će igrati u kvalifikacijama.