Marsijal doneo pobedu Mančesteru protiv Evertona

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas na svom terenu Everton sa 1:0 u poslednjoj utakmici 32. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Luja van Gala trijumfovala je golom Antoana Marsijala u 54. minutu posle proigravanja Timotija Mense s desnog boka.

Francuski napadač ostao je sam kod leve stative, pa je posle dobrog proigravanja Mense lako savladao golmana Evertona Džoela Roblsa.

Mančester je u prvom poluvremenu u potpunosti kontrolisao ritam meča, ali u tom periodu nije uspeo da dodje do prednosti.

Domaćin je na svom stadionu Old traford, sve do same završnice, u drugom poluvremenu imao samo jedan šut ka golu rivala, dok je Evrton propustio nekoliko solidnih situacija pred golom Davida de Hee.

Mančester se ovom pobedom vratio na peto mesto na tabeli prvenstva Engleske sa 53 boda, dok je Everton 12. sa 38.

Ranije danas lider šampionata Lester je sa 1:0 pobedio Sautempton.