Metalac i Rad odigrali nerešeno u Gornjem Milanovcu

Fudbaleri Metalca i Rada odigrali su danas 2:2 u Gornjem Milanovcu, u poslednjoj utakmici 26. kola Super lige igranog ovog vikenda.

Metalac je poveo golom Valberta Kaiseda u 14. minutu, a Rad je preokrenuo u drugom poluvremenu, golovima Milana Ćuluma u 51. i Andrije Kaludjerovića u 58. minutu.

Domaći tim izjednačio je u 63. minutu iz penala koji je iskoristio Nemanja Mladenović. Jedanaesterac je dosudjen nakon što je lopta pogodila u ruku defanzivca Rada Nikolu Maraša.

Gostujući tim završio je utakmicu sa 10 igrača, pošto je Stevan Bates u 75. minutu dobio drugi žuti karton.

Obe ekipe igrale su agresivno i angažovano, pošto remi nije odgovarao nijednom timu. Metalac sada ima 28 bodova, šest manje od Radnika, poslednje ekipe u grupi za plej-of, dok je Rad poslednji sa 21 bodom.

Utakmice Mladost-Čukarički i Novi Pazar-Crvena zvezda otkazane su zbog poplava i trebalo bi da se igraju u utorak.