Mikael Šifrin trijumfovala na prvom slalomu u sezoni

Američka skijašica Mikaela Šifrin pobednica je današnje trke slaloma vožene u finskom Leviju u okviru Svetskog kupa.

Amerikanka je trku završila za minut, 52 sekunde i 71 stotinku. Ova 21-godišnja skijašica je tako ostvarila 21. pobedu u karijeri, a 20. u slalomu.

Drugo mesto zauzela je Vendi Holdener iz Švajcarske sa 67 stotinki zaostatka, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našla Slovakinja Petra Vlhova koja je bila 75 stotinki iza pobednice.

Četvrto mesto na prvom slalomu u sezoni zauzela je Slovakinja Veronika Velez Zuzlova, a na petom mestu našla se Norvežanka Maren Škjeld koja je posle prve vožnje bila na 16. mestu, ali je sjajnom drugom vožnjom napredovala 11 pozicija i tako ostvarila najbolji rezultat u karijeri.

Šifrinova je današnjom pobedom preuzela prvo mesto u generalnom plasmanu od Lare Gut iz Švajcarske. Amerikanka je lider sa 180 bodova, a druga je Gut sa 100, dok je Vendi Holdener treća sa 95.

Takmičenje u Svetskom kupu nastaviće se za dve nedelje u američkom Kilingtonu kada je na programu takmičenje u veleslalomu.