Napoli konačno pobedio, Sampdorija sigurna

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na svom terenu Kjevo sa 3:1 u 28. kolu Serije A i tako prekinuli niz od tri meča bez trijumfa.

Napoli se izjednačio po broju bodova sa vodećim Juventusom, koji ima meč manje. Osim toga, Napolitanci su zadržali pet bodova prednosti nad trećeplasiranom Romom.

Nakon poraza od Juventusa i remija sa Milanom i Fiorentinom, tim iz Napulja večeras je do pobede došao posle preokreta.

Kjevo je poveo već u drugom minutu, kada je Nikola Rigoni sa ivice šesnaesterca sjajnim šutem pogodio leve rašlje. Radost „letećih magaraca“ nije dugo trajala, pošto je prvi strelac lige Gonsalo Iguain iskoristio centaršut Fauzija Gulama i doneo Napoliju izjednačenje.

Domaća ekipa je povela u 38. minutu golom Vlada Kirikesa, a konačni rezultat postavio je Hose Kaljehon u 70. minutu. Juventus sutra igra u gostima protiv Atalante. Kjevo je 11. na tabeli.

Ranije danas, Sampdorija je u gostima pobedila Veronu sa 3:0 i pomakla se ka sredini tabele.

Verona je poslednja sa samo 18 bodova, devet manje od Palerma, prvog tima van zone ispadanja, koji ima i utakmicu manje. Do kraja takmičenja ostalo je još 10 kola.

U prvom meču 28. kola, Roma je u petak pobedila Fiorentinu sa 4:1.