Nemačka pobedila Ukrajinu na početku Evropskog prvenstva

Fudbaleri Nemačke pobedili su večeras u Lilu Ukrajinu sa 2:0 u prvom kolu Grupe C Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Nemačka je povela golom Škodrana Mustafija u 19. minutu. Toni Kros je izveo slobodan udarac sa desne strane sa oko 20 metara i centrirao je u šesnaesterac, a štoper Valensije je u skoku glavom smestio loptu u mrežu Andrija Pjatova.

Ukrajina je pokušala da uzvrati nepunih 10 minuta kasnije posle kornera, ali je Manuel Nojer sjajno odbranio udarac Jevgena Hačeridija. Ukrajinci su do poluvremena napadali gol Nemaca, a poništen im je jedan gol zbog ofsajda.

Nemačka je u drugom poluvremenu povratila inicijativu, a Kros je u 52. minutu pogodio stativu. Obe ekipe imale su prilike da postignu gol u uzbudljivoj završnici, ali su Nemci u završnici bili srećniji.

Mesut Ozil je centirao u šesnaesterac, a Bastijan Švajnštajger, koji je u igru ušao dva minuta pre toga, primio je loptu i smestio u gornji desni ugao gola Pjatova.

Ranije danas, Poljska je u istoj grupi pobedila Severnu Irsku takodje sa 1:0. U sledećem kolu igraju Nemačka-Poljska i Ukrajina-Severna Irska.