Nerešeno u Dortmundu, prednost Sevilje, Šahtjora i Viljareala

Fudbaleri Borusije i Liverpula igrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evropa, koju je obeležio povratak Jirgena Klopa u Dortmund.

Klop je letos napustio klupu Borusije i preuzeo mesto trenera Liverpula, pa je najveća pažnja bila njemu posvećena, s obzirom na to da je ostavio veliki trag u Dortmundu.

Liverpul je vodio golom Divoka Oridjija u 36. minutu, a konačan rezultat postavio je Mats Humels u 48.

Branilac trofeja Sevilja pobedila je kao gost sunarodnika iz Španije Atletik Bilbao sa 2:1.

Atletik je vodio golom Arica Adurica u 48. minutu, a preokret gostima doneli su Timoti Kolodžejčak u 56. i Viktor Ibora u 83.

Šahtjor je pred revanš stekao prednost nad Bragom, pobedom u gostima sa 2:1.

Ukrajinski klub je vodio u Portugalu sa 2:1, golovima Jaroslava Rakickog u 45. i Fakunda Fereire u 75. minutu, a smanjio je Vilson Eduardo u 89.

Viljareal je očekivano savladao Sparti iz Praga na svom stadionu sa 2:1.

Dvostruki strelac bio je Sedrik Bakambu, u trećem i 63. minutu, dok je gol za češki klub postigao Jakub Brabec u nadoknadi poluvremena.