Nije pomogla promena trenera, novi poraz Valensije

Fudbalerima Valensije nije pomogla ni promena trenera, pošto je ekipa danas izgubila od Las Palmasa 2:1 i tako pretrpela četvrti uzastopni prvenstveni poraz.

Valensija je ove nedelje otpustila Garija Nevila zbog loših rezultata, a ekipu je privremeno preuzeo Pako Ajestaran, ali to nije pomoglo „slepim miševima“.

Valensija je danas povela već u trećem minutu golom Rodriga, posle greške odbrane domaćih.

Ekipe su igrale posle toga uglavnom na sredini terena, a Las Palmas je izjednačio iz penala u 50. minutu. Jedanaesterac je dosudjen kada je Havi Fuego faulirao rivala u svom šesnaestercu, a najstrožu kaznu sigurno je izveo Džonatan Vijera.

Las Palmas je srećno došao do pobede, jer je Škodran Mustafi u 63. minutu postigao autogol, kada je neuspeošno probao da blokia udarac, ali je samo promenio smer lopti i poslao je u svoju mrežu.

Las Palmas je preskočio svog današnjeg rivala i popeo se na 11. mesto sa 36 bodova. Valensija je 15 sa 34, šest više od ekipa koje se bore za opstanak.