Njukasl pobedio Liverpul

Fudbaleri Njukasla pobedili su večeras na svom terenu Liverpul sa 2:0, u utakmici 15. kola Premijer lige i ostvarili treću pobedu u prvenstvu.

Njukasl je poveo u 69. minutu autogolom Martina Škrtela, kada ga je pogodila lopta posle šuta Vajnalduma i prevarila golmana Simona Minjolea. To je sedmi autogol Škrtela u Premijer ligi.

Pobedu crno-belima obezbedio je Vajnaldum u drugom minutu sudijske nadoknade vremema, posle dodvanja Sisoka. To je bio sedmi gol holandskog fudbalera u prvenstvu.

Liverpulu je u 79. minutu poništen gol Alberta Morena zbog navodnog ofsajda.

Njukasl je ostvario treću prvenstvenu pobedu ali je i dalje u zoni ispadanja, zauzima 18. mesto na tabeli sa 13 bodova.

Liverpul je prekinuo niz od četiri pobede, od kojih dve vezane u prvenstvu i sa 23 boda zauzima sedmo mesto.