Nojrojter pobedio u slalomu u Japanu

Nemački skijaš Feliks Nojrojter pobedio je danas u slalomu, trci koja je u sklopu Svetskog kupa vožena u japanskoj Juzavi.

Nojrojter, koji je posle prve vožnje bio peti, trku je završio za 59,56 sekundi i ostvario prvu ovosezonsku pobedu u Svetskom kupu u slalomu.

„Ovo je bila teška trka. Kiša je počela da pada pre početka druge vožnje. Momci su obavili dobar posao, iako nisu imali sreće sa vremenskim prilikama, pošto je porasla temepratura“, rekao je Nojrojter.

Njegov otac Kristijan je pre 41 godinu bio na podijumu upravo u Juzavi.

„Naravno, veoma, veoma dobro se osećam zbog toga“, rekao je Nojrojter.

Drugo mesto u današnjoj trci zauzeo je Švedjanin Andre Mirer sa zaostatkom od 0,05 sekundi, a treći kroz cilj prošao je Austrijanac Marko Švarc sa 0,24 sekunde zaostatka za pobednikom.

Nojrojter sada zauzima treće mesto u generalnom plasmanu slaloma sa 323 boda, iza prvoplasiranog Norvežanina Henrika Kristofersena koji ima 716 bodova. On je današnju trku završio na sedmom mestu.

Drugi je vodeći u generalnom plasmanu Svetskog kupa Austrijanac Marsel Hiršer sa 500 bodova. Hiršer je danas diskvalifikovan pošto je opkoračio zastavicu.